Gizlilik Sözleşmesi

KULLANIM KOŞULLARI VE ÜYELİK BİLGİLENDİRME SÖZLEŞMESİ

İnternet üzerinden veya mobil cihazınıza kurduğunuz aplikasyonumuzdan …………….  üyeliği için sözleşme yapacağınız YAĞCIOĞLU UN VE UNLU MAM.GIDA SAN. VE TİC. LTD.ŞTİ’nin iletişim bilgileri şöyledir:

Adres………:

Tel…………:

Faks………..:

E-posta……..:

Kep adresi….:

Mersis No….:

 

Şirketimiz İstanbul Ticaret Odası (İTO) üyesidir, ITO’nun meslek ile ilgili davranış kurallarını www.ito.org.tr veya 444 0 486 no.lu telefonundan öğrenebilirsiniz.

Bu üyelik sözleşmesinin kurulması için,   ‘’ Üye Ol ‘’ kısmına istenilen bilgileri şifreyi girmeniz, belirtilen onay ve/veya izinleri vererek e-posta adresinize gelen parolayı yazarak  ‘’Üyeliği Tamamla’’ v.b. butonuna basmanız yeterlidir. İsim, elektronik posta adresi, cep telefonu numarası  ve diğer zorunlu bilgileri eksiksiz ve doğru girmenizi özellikle rica ederiz.

Şirketimiz ve Sitemizde üye-üyebilgilerinin gizliliği, korunması, işlenmesi-kullanımı, ticari elektronik iletişimler ve diğer hususlarda işbu Kullanım Koşulları- Üyelik Bilgilendirme Sözleşmesi’nde belirtilen esaslar ve Sitemizde yer alan yasal metinler geçerlidir.

 

1-TARAFLAR

www……………com internet sitesinin faaliyetlerini yürüten Cennet Mah. Tunç Sok. No: 13/A Küçükçekmece – İstanbul adresinde mukim (Bundan böyle Yağcıoğlu olarak anılacaktır) ile

www…………….com  internet sitesine üye olan internet kullanıcısı (Bundan böyle Üye olarak adlandırılacaktır. ) arasında  işbu kullanım koşulları ve üyelik sözleşmesi akdedilmiştir.

Üye, başvuru esnasında verdiği tüm bilgilerin eksiksiz, gerçeğe uygun ve güncel olduğunu kabul eder.

 

2- SÖZLEŞMENİN KONUSU

İşbu Sözleşme’nin konusu Yağcıoğlu Un ve Unlu Mam. Gıda San. ve Tic. Ltd.Şti sahip olduğu internet sitesi www………….‘dan üyenin kullanım koşullarının belirlenmesi ile tarafların hak ve yükümlülüklerinin düzenlenmesidir.

3-UYGULAMANIN KULLANIMI

Üye, uygulamaya kayıt olup uygulamayı açtıktan sonra, sipariş onaylama butonuna tıkladığında sipariş etmek istediği ürüne ait tüm detaylı açıklamaları, tahmini hazırlama süresi , tahmini teslim süresi, tahmini teslimat saat aralığı ve varsa sevkiyat masrafı da dahil hususlarını inceleyip kabul etmiş sayılır.

Üye , uygulamayı kullanarak gerçekleştirdiği siparişin bedelinin tamamını ödemekle yükümlüdür.

Üye,  sipariş tutarını uygulamasındaki ödeme sistemi vasıtasıyla kredi kartı veya banka kartını kullanarak ödeyebilir (“Online Ödeme Yöntemi”). Sipariş edilecek ürüne ait kapıda ödeme seçeneği bulunması halinde üye bu seçeneği işaretlediğinde ödemeyi teslimat anında da gerçekleştirebilir.

Üye, bir kereye mahsus olmak üzere kredi kartı bilgilerini sisteme girer ve bu bilgiler daha sonraki kullanımlarda bir daha bilgi girmeyi gerektirmeden kullanılır.

Sistemde kayıtlı olan kredi kartının limitinin dolu olması veya herhangi bir nedenle ödemenin yapılamaması , kapıda ödeme seçeneği bulunmamakta ise , sipariş tamamlanmamış kabul edilir.

Online Ödeme Yöntemi seçeneği kullanılarak yapılan ödemelerde, kartın , hamili haricinde bir başkası tarafından hukuka aykırı şekilde kullanılması halinde 23.02.2006 tarihli 5464 sayılı Banka Kartları ve Kredi Kartları Kanunu ve 10.03.2007 tarihli ve 26458 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmelik hükümlerine göre işlem yapılır.

Akıllı cep telefonunuzun çalınması, kaybedilmesi halinde 3. Kişilerce uygulamanın YAĞCIOĞLU sorumlu tutulamaz.

Üyeden kaynaklanan teknik aksaklıklar sebebiyle hizmetten faydalanılamaması halinde işbu sözleşme ile belirlenen yükümlülüklerinden herhangi birinin ifa edememesi nedeniyle  YAĞCIOĞLU sorumlu tutulamayacak ve herhangi bir nam altında herhangi bir talepte bulunulamayacaktır.

Uygulama aracılığıyla sunulan hizmetlerden yararlanabilmek amacıyla kullanılan sistem erişim araçlarının (kullanıcı ismi, şifre v.b.) güvenliği, saklanması, üçüncü kişilerle paylaşılmaması ile ilgili tüm sorumluluk Üyeye aittir.

Üye , Uygulama dahilinde bulunan Yağcıoğlu ve/veya başka bir üçüncü şahsın ayni veya şahsi haklarına, malvarlığı üzerindeki haklarına ilişkin resimleri, metinleri, görsel ve işitsel imgeleri, video kliplerini, dosyaları, veri tabanlarını, katalogları ve listeleri çoğaltmayacağını, kopyalamayacağını, dağıtmayacağını, işlemeyeceğini kabul , beyan ve taahhüt eder.

Yağcıoğlu üyeden  kaynaklanan sebeplerden dolayı ücret iadesi yapmama hakkını saklı tutar

Üye , uygulama üzerinde verilen tüm siparişlerin, yapılan tüm alışverişlerin kişisel kullanım amaçlı olduğunu, bunların yeniden satış amaçlı olmadığını kabul beyan ve taahhüt eder.

Uygulama üzerinden verilen siparişler, sipariş anındaki mevcudiyetiyle sınırlıdır. İşyerinde bulunmayan ürünlerin Müşteri’ye teslimi sağlanmayabilir. Ürünlerin Uygulamada teşhir edilmesi bunların stokta bulunduğu anlamına gelmez.

YAĞCIOĞLU uygulama üzerinden satışa sunulan ürün/hizmetlerin fiyat ve özellik bilgilerini değiştirebilir. Fiyat ve ürün özellik bilgilerinde hata oluştuğu takdirde YAĞCIOĞLU , müşterileri bilgilendirerek, bu hatayı düzeltecek şekilde teslimatı yapabilir veya siparişi iptal

edebilir.

 

  1. 4. SONA ERME

 

Üye herhangi bir gerekçe göstermeksizin YAĞCIOĞLU’na yapacağı sözlü veya yazılı bildirim ile üyeliğini sona erdirebilir. Aynı şekilde YAĞCIOĞLU da çeşitli nedenler ile üyelikleri sona erdirebilir/askıya alabilir.

  1. KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI VE GİZLİLİK POLİTİKASI

5.1.YAĞCIOĞLU ; veri sorumlusu sıfatıyla,  ad, soyad, cep telefonu numarası, adres,  e-posta adresi ile uygulama içindeki “Öneri ve Şikayet” bölümünde iletilen yorumları,  Uygulamaya kayıt esnasında toplayarak işbu üyelik sözleşmesinin kurulması ve ifasıyla doğrudan ilgili olmaları nedeniyle işler:

5.2YAĞCIOĞLU, kişisel verileri,  kimliğinizi doğrulamak, üyedesteği sağlamak ve sorun gidermek, uygulama ile ilgili kampanyalar hakkında sizi bilgilendirmek, kuryenin teslimatla ilgili olarak size ulaşması gerektiğinde sizi arayabilmesini sağlamak amaçları doğrultusunda işler.

5.3.İşbu üyelik sözleşmesinin onaylamasıyla birlikte üye bilgilendirme maillerinin elektronik posta adresine yada SMS olarak cep telefonuna gönderilmesini kabul etmiş sayılır.

İşbu sözleşmenin onaylanmasıyla beraber üyeler verilerinin yurtiçi ve yurtdışındaki sunucularda bulunmasına açık izin vermiş sayılır. Uygulamaya bizzat belirlediğiniz şifreyle erişebilirsiniz ancak şifreyi güvende tutmak ve paylaşmamak sizin sorumluluğunuzdadır. Veri aktarımı sırasında internet bağlantınıza yapılan saldırıların riski sizin üzerinizdedir.

5.5.Üye; Kişisel verilerinin işlenip işlenmediğini öğrenmek,  kişisel verileri işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etmek,
kişisel verilerin hangi amaçla işlendiğini ve bu amaçlara uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenmek, kişisel verilerin yurt içinde veya yurt dışında aktarıldığı üçüncü kişileri bilmek, kişisel verilerin eksik veya yanlış işlenmiş olması halinde bunların düzeltilmesini istemek,kişisel verilerin silinmesini veya yok edilmesini talep etmek, düzeltme, silme ve yok etme taleplerini kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini istemek, işlenen verilerin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi suretiyle aleyhe bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etmek,
kişisel verilerin kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğraması halinde zararın giderilmesini talep etmek haklarına sahiptir.

 

5.6.Üye, kayıt formunda yer alan bilgilerin doğru olduğunu ve kayıtlı GSM numarasıyla yapacağı her türlü işlemden bizzat kendisinin sorumlu olduğunu; kabul, beyan ve taahhüt eder.

Uygulamayı kullanımlarında tüm kredi kartı işlemleri ve onayları Şirketimiz’den bağımsız olarak ilgili Banka ve benzeri Kart Kuruluşlarınca online olarak aranızda gerçekleştirilmektedir (Kredi kartı “şifresi” gibi bilgiler Şirketimiz tarafından görülmez ve kaydedilmez).Sitemizden ulaşılan diğer sitelerde ilgili sitelerin kendilerine ait gizlilik-güvenlik politikaları ve kullanım şartları geçerlidir; reklam, banner, içerik görmek veya başka herhangi bir amaç ile ulaşılan web sitelerinden ve mobil uygulamalardan bilgi kullanımları, keza sitelerin etik ilkeleri, gizlilik-güvenlik prensipleri, servis kalitesi, kullanım şartları ve diğer uygulamaları sebebi ile oluşabilecek ihtilaf, maddi-manevi zarar ve kayıplardan Şirketimiz sorumlu değildir.

Üyelerin Sitemizden veya Sitemizde link verilen diğer sitelerden / mobil uygulamalardan edindikleri bilgiler, taraflarına elektronik iletişimi yapılan bilgilendirme, tanıtım ve reklamlar, keza her türlü öneriler çerçevesinde aldıkları kararlardan, bunlara göre yaptıkları her türlü işlem ve uygulama ile sonuçlarından üyeler sorumludurlar.

Üyelerin belirtilen suretler ile bilgilenmeleri ve/veya taraflarına yapılan iletişimler, bilgilendirmeler, tanıtım ve reklamlar neticesi bir ürün/hizmet satın alması söz konusu olursa anılan işlem ayrıca ve kanuni usulünce yapılacak tüketici sözleşmesine tabidir. Tüketici sözleşmesi kendi şartlarında ve tarafları arasında uygulanır. Sitemizden alışverişlerinizde, her işlem sırasında göreceğiniz sipariş ön bilgilendirme formu-mesafeli satış sözleşmesi şartları (da) geçerli olacaktır.

5.7. YAĞCIOĞLU’nun, Gizlilik Politikası üzerinde değişiklik yapmak hakkı saklıdır. Herhangi bir değişiklik yapılması durumunda uygulama üzerinden bilgi verilecektir.

  1. DİĞER ŞARTLAR

6.1 FİKRİ MÜLKİYET HAKLARI

  • Uygulamanın tasarım, metin, imge, html kodu ve diğer kodlar da dahil (bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla)  tüm unsurları , uygulamanın kullanılması ile oluşacak data ve verilerin tüm fikri , ayni ve şahsi hakları , ticari bilgi ve know- how’a yönelik tüm hakları , Şirketimizin anlaşmasına göre diğer üçüncü sahıslara ait olanlar hariç; YAĞCIOĞLU’na aittir.

6.2. SÖZLEŞME DEĞİŞİKLİKLERİ

YAĞCIOĞLU, tamamen kendi takdirine bağlı ve tek taraflı olarak, sözleşmeyi, uygun göreceği herhangi bir zamanda, internet postalı üzerinden ilan ederek değiştirebilir.

İşbu sözleşmenin değişen hükümleri, ilan edildikleri tarihten itibaren , Üyetarafından online kabul edilmesi ile geçerlilik kazanacaktır.  Değişmeyen hükümleri ise aynen yürürlükte kalarak hüküm ve sonuçlarını doğurmaya devam edecektir.

6.3. MÜCBİR SEBEPLER

Hukuken mücbir sebep sayılan tüm durumlarda YAĞCIOĞLU, sözleşme ile belirlenen edimlerinden herhangi birini geç veya eksik ifa etme yada hiç  ifa edememe nedeniyle yükümlü değildir.

Bu ve bunun gibi durumlar,  YAĞCIOĞLU için , gecikme, eksik ifa etme ,  ifa etmeme ve/ veya temerrüt olarak addedilmeyecek , bu durumlar için YAĞCIOĞLU için herhangi bir nam altında tazminat talep edilemeyecektir.

İşbu sözleşme kapsamında “Mücbir sebep”; doğal afet, isyan, savaş, grev, iletişim sorunları, altyapı ve internet arızaları, elektrik kesintisi ve kötü hava koşulları da dahil  olmak ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla; ilgili tarafın öngörülebilir kontrolü haricinde ve  Yağcıoğlu’nun gerekli özeni göstermesine rağmen önleyemediği, kaçınılamayacak olaylar olarak yorumlanacaktır.

6.4. UYGULANACAK HUKUK VE YETKİ

İşbu Sözleşmenin uygulanmasında, yorumlanmasında ve işbu sözleşme dahilinde doğan hukuki ilişkilere Türk Hukuku uygulanacaktır.  Sözleşme dahilinde ve/veya bunlarla bağlantılı olarak doğan ve/ veya doğabilecek her türlü ihtilafın varlığı halinde Bakırköy Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

6.5. SÖZLEŞMENİN FESHİ

İşbu Sözleşme , üyenin üyeliği sona erinceye kadar yürürlükte kalacak ve Taraflar arası hüküm ve sonuçlarını doğurmaya devam edecektir . YAĞCIOĞLU üyenin  işbu sözleşme dahilinde belirtilen hükümlere ve Uygulama içinde yer alan kullanıma, üyeliğe aykırı hareket etmesi durumunda; sözleşmeyi tek taraflı olarak feshedebilecektir.

6.6. YAĞCIOĞLU KAYITLARININ GEÇERLİLİĞİ

Üye işbu sözleşme dahilinde doğabilecek ihtilaflarda, YAĞCIOĞLU’nun kendi veri tabanında veya sunucularında tuttuğu elektronik kayıtların ve sistem kayıtlarının, ticari kayıtlarının, defter kayıtlarının, e- fatura , mikrofilm, mikrofiş ve bilgisayar kayıtlarının muteber, bağlayıcı, kesin ve münhasır delil teşkil edeceğini ve bu maddenin HMK 193. madde anlamında delil sözleşmesi niteliğinde olduğunu kabul eder.

6.7. YÜRÜRLÜK

İşbu Sözleşme üyenin elektronik olarak onay vermesi ile karşılıklı olarak kabul edilerek yürürlüğe girmiştir.

Yukarıdaki esasları ve kuralları Üye-Müşterimiz olarak kabul ediyor, belirtilen şartlarda www…………. Sitemize üye olmak istiyor ve belirtilen izinleri/onayları veriyorsanız, kullanım koşulları ve üyelik bilgilendirme sözleşmesi ile ticari elektronik ileti gönderilmesi izine ilişkin kutucukları işaretleyerek üyelik işleminizi tamamlayınız.